Jurnalul.ro Sport Fotbal international Remiză pentru România U18 în primul meci jucat împotriva Serbiei

Remiză pentru România U18 în primul meci jucat împotriva Serbiei

25 Oct 2022   •   23:00

Selecționata U18 a României a terminat marți la egalitate, 1-1, cu reprezentativa similară a Serbiei, în primul dintre cele două amicale programate în această săptămână.

Potrivit FRF, scorul a fost deschis în minutul 50 de Milosevic, iar românii au egalat în minutul 87 prin Răducan.

Cele două echipe vor mai juca un meci amical joi, de la ora 11.00, pe Stadionul Șag.

Selecționata Under 18 a României, pregătită de Daniel Mogoșanu, participă la un stagiu de pregătire la Timișoara, în perioada 22-27 octombrie.

Iată lotul convocat pentru această acțiune:

Portari: Matyas Becze (AFK Csikszereda), Vlad Răfăilă (Farul Constanța)

Fundași: Mario Geană, Laurențiu Vlăsceanu (ambii FCSB), Mario Tudose (SL Benfica / Portugalia), Alin Ștefănescu, Mario Aioanei (ambii Farul Constanța), Denis Benga (Universitatea Craiova), Robert Bădescu (FC Rapid 1923), Darius Judea (Viitorul Cluj)

Mijlocași: George Gogescu, Victor Stancovici, Matei Tănasă (toți FCSB), Cosmin Costea, Patrick Dulcea, Adrian Mazilu (toți Farul Constanța), Fabiano Cibi, Rareș Pop (ambii UTA Arad), Alin Raicu (CSA Steaua), Alberto Călin (Universitatea Craiova)

Atacanți: Iustin Răducan (CSA Steaua), Alexandru Melniciuc (Universitatea Craiova).