Jurnalul.ro Sport Otelul - Iasi 0-0 / Adevar "irosit"

Otelul - Iasi 0-0 / Adevar "irosit"

de Dragos Stoica    |    18 Mar 2006   •   00:00

La doar cateva zile de la momentul in care au detonat prima "bomba" a returului, invingand Dinamo la Bucuresti cu 3-0, Otelul s-a impiedicat acasa de "Poli" Iasi.

SEMIESEC. Partida de ieri a reprezentat revenirea galatenilor pe stadionul traditional, care s-a aflat intr-un amplu proces de renovare in ultimul an si jumatate. In fata a 8.000 de spectatori insa, elevii lui Petre Grigoras au fost departe de evolutia din prima etapa a returului. Prima repriza a fost de-a dreptul plictisitoare, cele doua echipe trimitand fiecare doar cate doua suturi spre poarta adversa. Cea mai mare ocazie din aceasta parte a jocului le-a apartinut iesenilor, dar Iurisniti a trimis putin peste transversala dupa o executie de finete. In repriza secunda a meciului, tot oaspetii au irosit o buna oportunitate prin Onofras, dar campionul ratarilor a fost ex-dinamovistul Alexandru Baltoi, care a ratat doua ocazii uriase, ambele din pozitie de singur cu portarul. Finalul a consfintit o remiza alba care aproape anuleaza victoria Otelului contra lui Dinamo, galatenii ramanand in continuare fara nici o victorie pe teren propriu in aceasta editie de campionat si cu un "adevar" foarte deteriorat.

• 15:30 FC Vaslui - Gloria
    Arbitri: V. Berbecaru - D. Iliescu, Fl. Buzarnescu 15:30 (National TV)

Arbitri: Al. Deaconu - Ad. Vidan, N. Marodin

ETAPA A 18-A. Vineri, 24 martie: Poli Iasi - Pandurii (15:30, Telesport), FCM Bacau - Otelul (20:00, National TV) Sambata, 25 martie: CFR Cluj - FC Vaslui (15:00, TVR 2), Gloria - FC Arges (15:00), Farul - Dinamo (20:30, Antena 1) Duminica, 26 martie: Sportul - Jiul (15:30, Telesport), Rapid - FC National (18:30, National TV), Steaua - Poli Timisoara (20:30, TVR 1)