Jurnalul.ro Sport Sporturi Irina Bara, în semifinalele turneului ITF de la Wesley Chapel

Irina Bara, în semifinalele turneului ITF de la Wesley Chapel

27 Ian 2018   •   08:38

Jucătoarea română de tenis Irina Maria Bara s-a calificat, vineri, în semifinala turneului ITF de la Wesley Chapel (Florida), dotat cu premii totale de 25.000 de dolari, după ce a învins-o pe americanca Maria Sanchez cu scorul de 6-4 6-4.

Bara (22 ani, 183 WTA), a doua favorită, s-a impus după două ore şi 15 minute în faţa unei adversare mai experimentate (28 ani), care ocupă locul 274 în clasamentul mondial.

Românca a dispus în sferturi de Kerrie Cartwright (Bahamas), cu 6-1, 6-2.

În primul tur, Bara s-a impus cu 6-4, 6-1 în faţa braziliencei Paula Cristina Goncalves (27 ani, 478 WTA).

Bara, a doua favorită a competiţiei, va juca în semifinale contra americancei Whitney OSUIGWE (1121 WTA).