Jurnalul.ro Sport Sporturi Liga Campionilor la handbal feminin. O nouă victorie spectaculoasă pentru Rapid București

09 Oct 2022   •   16:39

Rapid a învins pe Esbjerg cu scorul de 34 - 32, în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin

Româncele au condus cu 19-14 la pauză, însă danezele au revenit în forță în repriza a doua, când a fost egalitate de câteva ori.

Rapid urcă pe primul loc în grupă, neînvinse, cu 7 puncte, la egalitate cu Metz, în timp ce Esbjerg se află pe locul patru, cu patru puncte.

Goluri: Korsòs 5, Ostase 5, Grozav 5, Espinola 4, Fraga 4 (1 din 7m), Lopez 3, Kanor 3, Gutiérrez 2, Buceschi 2, Badea 1;

Portari: Kapitanovic 33% (12/36), Șandru 27% (3/11).