Imediat dupa fluierul final al meciului de la Vaslui, mai multi suporteri stelisti au invadat gazonul. Fiesta fusese deja declansata, iar drumul spre Capitala a fost presarat cu dese opriri, prin Barlad, Focsani si Buzau.
Sarbatoarea titlului cu numarul 23 a continuat in autocarul care a transportat Steaua spre Bucuresti, acolo unde toata lumea a cantat aproape nonstop. Desi se grabeau sa ajunga cat mai repede in Bucuresti, pentru a primi medaliile de campioni, stelistii au fost obligati sa opreasca deseori, coplesiti de dragostea suporterilor din orasele aflate pe traseu. La Barlad si apoi la Focsani, suporterii au blocat calea autocarului, iar la Buzau a fost amenajat un podium in centrul orasului, pentru ca jucatorii antrenati de Cosmin Olaroiu sa poata saluta miile de fani. In afara de stationarile urbane, unde campionii au cantat alaturi de suporteri, autocarul Stelei a mai oprit deseori la benzinarii sau la popasuri, de unde se improspatau proviziile de sampanie sau de bere."A inceput hegemonia Stelei: titlul 23, apoi 24, 25... Valoarea isi spune cuvantul. E bine sa castigi campionatul a doua oara consecutiv, dupa o perioada de seceta. Avem ca obiectiv urmatorul campionat, dar si intrarea in grupele Ligii" - Mihai Stoica, manager general Steaua EUFORIE
"A fost un campionat greu, dar s-a demonstrat ca Dumnezeu e mai puternic decat diavolul. Cand m-am urcat in elicopter, cineva mi-a spus ca e ziua 06.06.06, dar nu mi-a fost frica. Asta mai au romanii: Steaua. Este cel mai sfant si mai frumos lucru care le-a ramas" - Gigi Becali, patron Steaua
"Am avut o perioada grea, dar am obtinut rezultate demne de Steaua, desi pot sa va spun ca obiectivul nostru numarul unu nu era castigarea campionatului. Vor mai veni cinci-sase jucatori" - Cosmin Olaroiu, antrenor Steaua