Jurnalul.ro Sport Victorie în ceaţă deasă

Victorie în ceaţă deasă

de Dragos Stoica    |    08 Dec 2009   •   00:00

Clujenii au plecat cu toate cele trei puncte de la Mioveni, la capătul unei partide care a fost întreruptă pentru 20 de minute în prima repriză, din cauza lipsei de vizibilitate

Cei aproximativ 1.000 de spectatori prezenţi aseară pe stadionul din Mioveni erau pe punctul să se trezească trimişi acasă la jumătatea primei părţi a meciului, după ce arbitrul Victor Berbecaru s-a consultat cu observatorul Sorin Satmari şi a decis întreruperea partidei din cauza ceţii dese care a căzut brusc. După 20 de minute, aceştia au decis reluarea întâlnirii, la capătul căreia CFR Cluj s-a impus  cu 1-0, cu 12 minute înainte de final. "Adevărul e că suntem la capătul puterilor, după meciuri foarte grele şi obositoare", a declarat la final tehnicianul oaspeţilor, Andrea Mandorlini.