Tăriceanu, la fuziunea Pro România şi ALDE: Propun desemnarea lui Victor Ponta ca prim-ministru al României
Tăriceanu, despre fuziunea dintre ALDE și Pro România: Vom fi ultima redută în apărarea drepturilor şi libertăţilor românilor
Tăriceanu: Acesta este motivul pentru care ne-am unit, pentru a le sparge 'cooperativa', pentru a nu-i lăsa pe români captivi într-o democraţie de mucava!
Tăriceanu: Cred că după alegerile din 6 decembrie guvernanții plănuiesc din nou o închidere totală pentru 2-3 luni
Tăriceanu: Dacă dl Iohannis ne spune că totul este atât de bine organizat, cum se face oare că totul este un haos general?!
Tăriceanu: Trăim vremuri grele. Dincolo de frica de infectare cu toții mai avem o frică cel puțin la fel de mare că ne pierdem locul de muncă
Tăriceanu, despre noile restricții impuse de Guvernul Orban: Am sacrificat educația copiilor. Lucrăm de acasă! Nu mai mergem la cafenea! Și cu ce rezultate?
Tăriceanu: Pro România propune redeschiderea tuturor afacerilor, cu testarea permanentă a celor care lucrează
Tăriceanu: Guvernul Orban își ascunde slaba pregătire și incompetența în spatele unei scuze convenabile, COVID-19
Tăriceanu: „Ne-au sacrificat copiii ca să poată fura alegerile! Acum încep să închidă școală după școală și este clar că este doar o chestiune de timp până când totul se va închide!”
Tăriceanu: „La 3000 de cazuri pe zi, reale, sistemul se prăbușește. Și aparenta eficiență a Guvernului Orban odată cu el...”
Tăriceanu: Este de așteptat ca această polarizare politică să continue, pentru că este clar că partidele mari doresc să-i elimine pe cei mici de pe scena politică
Stânga fracturată. Cum a făcut diferența la alegerile pentru București o alianță care s-a bătut cu partide „singuratice”
Tăriceanu, despre întâlnirea lui Klaus Iohannis cu Nicușor Dan: Ceea ce face este împotriva legii fundamentale
Tăriceanu, despre haosul din învățământ: Insistența guvernului de a începe școala, chiar dacă nu au apucat să ia măsuri pentru o bună desfășurare, este o greșeală
Tăriceanu, despre demisia șefului Poliției Române: Recunoaștere implicită a pactizării șefilor din Poliție cu liderii clanurilor de interlopi