Ministerul Sănătății a anunțat că peste 46.500 de angajați din sistemul sanitar au primit stimulent pentru că au tratat COVID-19
Ministerul Sănătății informează că nu a fost elaborat un set de măsuri care trebuie aplicate în unitățile de învățământ după reluare activității
Rafila, despre raportarea cazurilor de COVID-19: Modul de raportare a cazurilor face practic imposibilă orice manipulare a datelor
Au apărut primii deținuți infectați: Două persoane private de libertate din Brașov au fost confirmate cu noul COVID-19