A început procesul de colectare a plasmei pentru tratarea pacienților infectați cu COVID-19. Au avut loc primele trei colectări
Consiliul Județean Cluj și Spitalul Polaris Medical au încheiat un contract de colaborare în vederea combaterii COVID-19
Crește numărul de cazuri COVID-19 în România. 386 depistate în ultimele 24 de ore. Bilanțul ajunge la 10.096