Guvernul Germaniei intenţionează să îi EXCLUDĂ pe chinezii de la Huawei din proiectul de reţele 5G din motive de securitate naţională
Casa Albă intenționează să interzică de anul viitor echipamentele de telecomunicații produse de Huawei și ZTE