08 IANUARIE 2005
Raluca, Prahova: Ma numesc Raluca si sunt eleva in clasa a XII-a intr-un liceu din judetul Prahova in care, din pacate, nu se acorda o foarte mare importanta programelor de acordare a burselor de studiu pentru anii universitari. Desi exista un numar mare de concursuri pentru castigarea unei burse de studiu, nu suntem prea des informati de existenta acestor oportunitati.
RASPUNS: Intr-un numar viitor al ziarului veti gasi raspuns la intrebarea dumneavoastra, intr-un material amplu despre burse de studiu si studiu in strainatate pentru liceeni.
Aveti probleme cu profii?
Sau poate sunteti un dascal caruia elevii i-au scos fire albe?
Colegul vostru este un geniu, dar este prea modest ca sa iasa in fata?
Aveti un tovaras de scoala plin de sotii care merita povestite?
Copilul vostru a fost acaparat de televizor si Internet?
Pentru toate acestea si pentru multe altele pe care le asteptam de la voi, contactati-ne la adresa Piata Presei Libere nr. 1, Casa Presei, Corp D, Etaj 8, Sector 1, Bucuresti; tel. 021/224.37.01 sau la adresa de e-mail scoala@jurnalul.ro.