Inca mai este timp pentru a va rezerva cateva locuri pentru Sarbatorile de iarna, iar pensiunile din Sibiu mai pot primi turisti pentru Craciun si Anul Nou.
IOHANNA ONACA PURDEA
Cei care iubesc traditia si vor sa se bucure de pomana porcului ca la romani pot petrece trei zile la pensiunea Stanca din Sibiel, unde pot participa la taiatul porcului. Doua nopti de cazare, cu demipensiune costa 30 de euro de persoana, in pret fiind incluse si delicatesele de la pomana porcului.
Turistii pot petrece sarbatoarea Craciunului intr-un cadru traditional la pastravaria Albota, pensiunea Perla Arpasului. Aici tarifele sunt de 50 de euro pe noapte/camera dubla, cu mic dejun. Posibilitatile de agrement sunt variate: pescuit sportiv pe raul Arpasel, plimbari cu sania sau cu caruta trasa de cai, excursii in zona sau vizitarea Manastirii Sambata de Sus.