Jurnalul.ro Sport Fotbal intern ASA Târgu Mureş - Steaua 1-1. Un nou pas GREȘIT pentru echipa lui Reghecampf

ASA Târgu Mureş - Steaua 1-1. Un nou pas GREȘIT pentru echipa lui Reghecampf

23 Oct 2016   •   22:39
Sursa foto: lexaarts/Getty Images/iStockphoto

ASA Târgu Mureş şi Steaua Bucureşti au terminat la egalitate, 1-1 (0-0), duminică seara, la Târgu Mureş, într-un meci din etapa a 13-a a Ligii I de fotbal.

Vicecampioana a evitat în ultimă instanţă eşecul în faţa penultimei clasate. ASA a deschis scorul prin Benjamin Kuku (74), la scurt timp după intrarea sa pe teren. Steaua, care a dominat meciul, dar nu a ratat foarte multe situaţii, a egalat în minutul 90, prin Wilfried Moke (90).

Steaua a jucat din minutul 83 în inferioritate numerică, croatul Antonio Jakolis fiind eliminat pentru lovirea cu cotul a lui Yuval Jakobovich. Jakolis intrase pe gazon în min. 71.

Dan Alexa, antrenorul echipei ASA, a fost trimis în tribune în minutul 90+3 pentru un gest nesportiv.

ASA a făcut egal în ultimele sale două partide de campionat.

Steaua, care avea asigurat titlul neoficial de campioană a turului, venea după un eşec acasă în campionat, cu Gaz Metan Mediaş (0-1), şi un egal cu FC Zurich (1-1), tot acasă, în Europa League.

În ultimele cinci etape, Steaua are două victorii, un egal şi două eşecuri.

ASA Târgu Mureş - FC Steaua Bucureşti 1-1 (0-0), Stadion "Trans Sil" - Târgu Mureş
Au marcat: Benjamin Kuku (74), respectiv Wilfried Moke (90).
Cartonaş roşu: Antonio Jakolis (Steaua) 83.
Arbitru: Horaţiu Mircea Feşnic (Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: Ciprian Florin Danşa (Oradea), Marius Nicoară (Drobeta-Turnu Severin); arbitru de rezervă: Denis Haidiner (Hunedoara)
Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) - CCA, Valer Şulea (Braşov) - LPF