Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Sepsi Sfantu Gheorghe - Juventus Bucuresti 2-1. Prelungiri nebune

Sepsi Sfantu Gheorghe - Juventus Bucuresti 2-1. Prelungiri nebune

21 Iul 2017   •   20:32
Sursa foto: lexaarts/Getty Images/iStockphoto

Sepsi Sfântu Gheorghe a câștigat meciul jucat la Brașov contra lui Juventus București, scor 2-1, în etapa a doua a Ligii 1.

După o primă jumătate de oră dominată steril de gazde, Juventus a avut șansa deschiderii scorului, dar șutul expediat de Stoenac a trecut puțin pe lângă vinclu. Sepsi a punctat în partea a doua, la capătul unei faze în care Fulop a trimis inițial în bară o centrare a lui Patrick Petre, pentru ca apoi Ghinga să lupte cu fundașii ilfovenilor și să introducă mingea în poartă.

Finalul de meci le-a aparținut oaspeților, care ar fi putut restabili egalitatea la ocaziile lui Măzărache și Țâru, dar Sepsi a mai punctat o dată în primul minut de prelungire, prin Claudiu Herea, aflat la prima reușită în Liga 1.

Stoenar a punctat și el două minute mai târziu, printr-un șut fenomenal din prima, din afara careului și a stabilit scorul final al confruntării.