Jurnalul.ro Sport Fotbal intern CFR Cluj învinge cu 1-0 echipa Maccabi Petah Tikva și se califică în play off-ul Conference League

de Redacția Jurnalul    |

CFR Cluj a învins joi seara cu 1-0 formația israeliană Maccabi Petah Tikva și s-a calificat în play off-ul Conference League.

Singurul gol al partidei disputate joi seara la Cluj-Napoca a fost marcat de Kresic, în minutul 50.

În meciul tur, echipa lui Dan Petrescu s-a impus tot cu 1-0, prin golul marcat de Karlo Muhar.

CFR Cluj va întâlni în play off-ul Conference League echipa Pafos din Cipru, care s-a impus joi cu 4-0 în fața formației CSKA Sofia 1948.

Bulgarii au început meciul de joi în avantaj, după ce în tur s-au impus cu 2-1 pe teren propriu.

În meciul de joi, jucătorii din Cipru au câștigat cu 4-0, după prelungiri, iar cu scorul total de 5-2 s-au calificat în play-off.