România este o ţară de şefi! Cine îşi asumă răspunderea pentru declanşarea spiralei preţuri - salarii? Dar pentru deficite şi îndatorarea neproductivă?
Deficitul bugetar intră „cu dispensă” în limitele Tratatului de la Maastricht, timp în care datoria publică le va depăși!