Jurnalul.ro Sport APULUM - SPORTUL 0-4 / Gigel goleador!

APULUM - SPORTUL 0-4 / Gigel goleador!

13 Mar 2005   •   00:00

Sportul Studentesc s-a impus ieri clar la Alba-Iulia, 4-0 cu Apulum, elevii lui Dan Petrescu invingand logic, la scor, in fata unei echipe nesudate si imbatranite.

LUCIAN DOBRATER - Alba-Iulia

DEMISIE? Chiar daca in prima repriza nu s-a marcat nici un gol, tot Sportul s-a aflat la carma meciului, dandu-le spectatorilor senzatia ca partida s-ar fi jucat in Regie, si nu la Alba-Iulia. In ciuda unui teren destul de greu, "studentii" s-au impus gratie vitezei de executie superioare, precum si a unui stil bazat pe pase directe. Introdus in minutul 60, mediatizatul Bucur a facut spectacol, dupa ce a marcat trei goluri si a pasat decisiv la reusita lui Balan. "Bucur a ramas la Sportul pentru ca echipele interesate de el nu l-au vrut cu adevarat. Si el ar fi vrut sa plece, dar n-a fost sa fie. Eu, unul, consider ca el mai poate fi inca foarte util formatiei noastre. Este un jucator care poate realiza momente de glorie atunci cand este in forma", a spus ieri patronul bucurestenilor, Vasile Siman. La finalul partidei, tehnicianul ardelenilor, Alexandru Pelici, a lasat sa se inteleaga ca va demisiona. "Nu sunt prea multe de spus cand pierzi cu 0-4. Este rusinos modul cum ne-am prezentat azi. In ceea ce ma priveste, cred ca mandatul meu la Apulum s-a incheiat", a spus ieri Pelici.