Jurnalul.ro Sport AS Roma - A revenit Chivu

AS Roma - A revenit Chivu

18 Feb 2005   •   00:00

Cristian Chivu a jucat o repriza si a marcat un gol din penalty, in meciul amical disputat joi de AS Roma in fata echipei de amatori Almas.

Fundasul roman, care in acest sezon a jucat doar cateva minute pentru gruparea romana in partida cu Bayer Leverkusen, din grupele Ligii Campionilor, a evoluat pe toata durata reprizei secunde a meciului cu Almas, castigat de "giallorossi" cu 9-1. Agentia Calciomercato scrie ca antrenorul Luigi Del Neri l-a folosit pe Chivu ca fundas central stanga, alaturi de Mexes, intr-o linie defensiva formata din patru jucatori, iar apoi ca fundas stanga intr-o linie defensiva de trei fotbalisti.