Victoria de la Bacau, dupa cinci ani de asteptare, pare ca a adus linistea in Stefan cel Mare. Dinamo da semne ca a iesit din pasa neagra in care se afla de la inceputul sezonului, concretizata prin sase infrangeri consecutive, in campionat si in Cupa UEFA.
IONUT PADURARU
N&D. Cu toate acestea, cuplul de atacanti Niculescu - Danciulescu a fost din nou ineficient, cel care a salvat onoarea "cainilor" fiind rezerva Baltoi. Dar daca Danciulescu a mai perforat plasele adverse in acest sezon, in cazul lui Claudiu Niculescu "seceta" este totala. Surse din interiorul clubului din Stefan cel Mare ne-au dezvaluit ca viata extrasportiva nu tocmai ordonata este cauza conului de umbra in care a intrat atacantul.