Jurnalul.ro Sport FC ARGES - POLI TIMISOARA 1-1 / Enervati de egal

FC ARGES - POLI TIMISOARA 1-1 / Enervati de egal

de Andrei Nicolescu    |    24 Oct 2005   •   00:00

FC Arges si Poli Timisoara au terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputata ieri pe stadionul din Mioveni, rezultatul nemultumindu-i deopotriva pe tehnicienii celor doua formatii.

GAFA. Cu toate ca au avut in fata una dintre echipele care in vara si-a propus sa se bata pentru castigarea campionatului, elevii lui Sorin Cartu au dominat mai mult, reusind insa deschiderea scorului de abia in minutul 60, cand Tanasa a marcat din penalty dupa un fault al lui Naidin. Dupa numai trei minute, Viorel Moldovan a restabilit egalitatea la capatul unei faze in care Marius Radu si portarul Vintila s-au facut de ras, ciocnindu-se reciproc si lasand mingea direct in piciorul fostului international. "Miza partidei si-a spus amprenta asupra elevilor mei. Daca am fi luat trei puncte, cu putin noroc saream chiar pe locul 3. Puteam sa invingem daca nu era gafa in lant a lui Marius Radu si Vintila", a afirmat la final tehnicianul pitestenilor, Sorin Cartu. Nici Olaroiu nu si-a putut ascunde nemultumirea: "Am venit sa castigam, dar am avut aceleasi probleme, ratarile nepermise. Jucatorii mei nu au avut clarviziunea necesara pe teren pentru a castiga acest meci". (Andrei Nicolescu)