Jurnalul.ro Sport FC Brasov - "U" Craiova 1-3 / Njock a scos-o la capat!

FC Brasov - "U" Craiova 1-3 / Njock a scos-o la capat!

04 Oct 2004   •   00:00

In 8 etape, Universitatea nu a facut altceva decat sa se umple de penibil. Scandal dupa scandal la nivelul conducerii si evolutiile lamentabile in randul jucatorilor au trimis "Stiinta" in subsolul clasamentului. Cel care a pus capat acestei crize a fost Njock.

Pus pe lista neagra de Mircea Rednic, la inceputul sezonului, atacantul de culoare a fost eroul partidei de la Brasov. Prima repriza i-a apartinut insa lui Sorin Frunza. Mijlocasul venit in vara de la FC Vaslui i-a centrat lui Njock la primul gol si a obtinut lovitura libera din care Plesan a facut 2-0. Dupa pauza, gazdele au redus din diferenta, dar nu au putut sa revina, Njock stabilind scorul final in ultimele minute.