Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Dinamo a învins Ripensia Timișoara. Rezultatele celorlalte meciuri din Liga a II-a de fotbal

15 Oct 2022   •   15:58
Dinamo a învins Ripensia Timișoara. Rezultatele celorlalte meciuri din  Liga a II-a de fotbal

Dinamo a învins, sâmbătă, cu 1 - 0, echipa Ripensia Timișoara, în etapa a 10-a a Ligii a II- a de fotbal.

Echipa din Ștefan cel Mare a câștigat cu scorul de 1 - 0, după ce în primele 20 de minute nu s-au ivit ocazii iar apoi au apărut trei șanse în deccursde numai trei minute  Golul a fost marcat de Nichita Patriche, în minutul 48 al meciului.

Dinamo a urcat pe locul 12, cu 13 puncte.

Tot în Liga a II-a, Politehnica Iași a învins cu 1 - 0 Metaloglobus București, Unirea Constanța a învins Minaur Baia Mare cu 1 - 0, CSC Dumbrăviţa a câștigat în fața CSM Slatina cu 2 - 1, iar Viitorul Panduri a fost învinsă pe teren propriu de Unirea Dej cu 1 - 2.