Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Farul Constanța câștigă meciul cu UTA și trece în fruntea clasamentului. Hagi: "Sunt fericit"

03 Oct 2022   •   00:39
Sursa foto: Facebook Farul Constanta

În etapa a 12-a din Superligă, Farul Constanța a câştigat, duminică, pe teren propriu, cu UTA, scor 2-0, şi este prima în clasament.

Farul Constanţa, formaţie antrenată de Gică Hagi, a învins-o, la Ovidiu, pe UTA Arad, scor 2-0.

Gheorghe Hagi: "Sunt fericit, am câștigat toate punctele cu o echipă disciplinată, agresivă, care creează presiune pe tot parcursul partidei"

Internaţionalul Denis Alibec a deschis scorul din penalty, în minutul 19.

Apoi, dobrogenii au rămas în 10 oameni, fiind eliminat francezul Jeremy Corinus (minutul 51).

Până la final, UTA a ratat un penalty prin basarabeanul Virgiliu Postolachi (minutul 56).

Apoi, Carlo Casap a închis tabela, în ultimul minut de joc.

Farul este liderul în Superligă, cu 27 de puncte, urmată de Rapid, 24 de puncte şi un meci mai puţin disputat.

(sursa: Mediafax)