Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FC Botoşani a învins-o pe Mioveni, în turul barajului de Superligă

FC Botoşani a învins-o pe Mioveni, în turul barajului de Superligă

de Redacția Jurnalul    |    17 Mai 2024   •   22:36
Sursa foto: FC Botoşani

FC Botoşani a învins-o pe Mioveni, în turul barajului de Superligă. Formaţia care va continua/accede în prima divizie fotbalistică a României se va decide peste o săptămână, de la ora 20.00.

Partida din Moldova s-a terminat cu scorul 1-0 pentru gazde. A marcat Aldair, în minutul 90+3, cu un şut de la distanţă.

Oaspeţii au avut un gol anulat pentru ofsaid, în prelungirile primei reprize. A înscris atunci Blănaru, cu o lovitură de cap.

Partida-retur va avea loc pe 24 mai, de la ora 20.00

FC Botoşani, pregătită de Bogdan Andone, a terminat pe locul 14 în play-out-ul Superligii.

În schimb, formaţia piteşteană, avându-l pe bancă pe Constantin Schumacher, a terminat pe locul 5 în play-off ligii secunde.