Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Rapid revine de la 0-2 și obține un punct în partida cu Universitatea Craiova

Rapid revine de la 0-2 și obține un punct în partida cu Universitatea Craiova

12 Noi 2022   •   22:50

Rapid București a revenit de la 0-2 și a obținut un punct în partida cu Universitatea Craiova din etapa a 18-a a Superligii de fotbal. Meciul s-a disputat sâmbătă în Giulești.

Partida Rapid - Universitatea Craiova s-a încheiat la egalitate, scor 2-2. Oaspeții au deschis scorul în minutul 5 prin Alexandru Crețu și au mai înscris încă o dată în minutul 20 prin Ștefan Baiaram.

Fundașul rapidist Alexandru Albu a redus din diferență în minutul 24 la capătul unei faze fixe. Egalitatea a fost restabilită în minutul 72 atunci când atacantul croat Marko Dugandzic a înscris din apropierea punctului de la 11 metri.

În urma rezultatului înregistrat pe stadionul din Giulești, Rapid rămâne pe locul 2 în clasament cu 33 de puncte, la 8 puncte în spatele liderului Farul Constanța. Universitatea Craiova se află pe locul 4, cu 31 de puncte.

Tot sâmbătă Chindia Târgoviște și Farul Constanța au terminat la egalitate, scor 1-1.