Jurnalul.ro Sport Fotbal international Academia Hagi s-a calificat în sferturile de finală la "Mundialito"

Academia Hagi s-a calificat în sferturile de finală la "Mundialito"

de Mediafax    |    06 Apr 2012   •   10:18
Echipa sub 10 ani a Academiei de fotbal 'Gheorghe Hagi' s-a calificat in sferturile de finala ale turneului international "Mundialito" ce se desfasoara in Portugalia, dupa ce a eliminat in faza optimilor formatia Canillas, cu scorul de 6-0.
In faza 16-imilor de finala echipa Academiei Hagi a dispus de Elche, cu scorul de 3-2.
In sferturile de finala, adversarul echipei romane va fi Recreativo de Huelva. In celelalte meciuri vor avea loc urmatoarele partide FC Barcelona - Everton, Betis Sevilla - Vasco da Gama si Ajax Amsterdam - GD Fabril.
In cazul in care se va califica in penultimul act al competitiei, echipa Academiei Hagi va intalni invingatoarea dintre FC Barcelona si Everton.