Jurnalul.ro Sport Fotbal international Atletico Madrid și FC Barcelona 1-1, în etapa a 8-a

Atletico Madrid și FC Barcelona 1-1, în etapa a 8-a

15 Oct 2017   •   10:43

Atletico Madrid şi FC Barcelona au terminat nedecis, 1-1 (1-0), meciul derby al etapei a 8-a din campionatul spaniol de fotbal La Liga, disputat sâmbătă seara pe noul stadion madrilen Wanda Metropolitano.

Saul a deschis scorul pentru gazde în minutul 21, iar Suarez a egalat în minutul 81.

Într-un alt joc, Real Madrid s-a impus în deplasare cu Getafe cu 2-1, prin golurile lui Benzema (39) şi Cristiano Ronaldo (85). Pentru gazde a punctat Jorge Molina (56).

Alte rezultate:
Athletic Bilbao - FC Sevilla 1-0
Vesga (43)

Alaves - Real Sociedad 0-2
Oiarzabal (77), Elustondo (81)

Vineri: Espanyol Barcelona - Levante 0-0

În clasament, Barcelona conduce cu 22 puncte, urmată de Real Madrid 17, Atletico Madrid 16, FC Sevilla 16, etc.