Jurnalul.ro Sport Fotbal international Barça bate la Villarreal şi e la 8 puncte de Real!

Barça bate la Villarreal şi e la 8 puncte de Real!

03 Apr 2011   •   09:02
Sursa foto: /Reuters

Barcelona a profitat din plin de pasul greşit făcut de Real Madrid în faţa lui Sporting Gijon şi s-a distanţat la 8 puncte de marea rivală după ce s-a întors victorioasă, scor 1-0, din dificila deplasare de la Villarreal.

Fără Puyol, accidentat, şi Xavi, suspendat, iar cu Messi intrat în repriza secundă, Barça a câştigat prin golul marcat de Gerard Pique în minutul 66. Deşi mai sunt opt etape până la finalul sezonului, catalanii exultă, iar ziarele care apar la Barcelona sunt sigure că trupa lui Pep Guardiola va triumfa şi în acest an în Primera Division: "Titlul nu ne mai poate scăpa!" (Sport) şi "Cu mâna pe La Liga" (Mundo Deportivo).

Barça şi Real Madrid se vor întâlni în luna aprilie de două ori, în finala Cupei şi în returul din El Clasico.