Jurnalul.ro Sport Fotbal international Danemarca - Tunisia. Un meci de luptă, dar fără goluri. Arbitrul a refuzat să acorde penalty în prelungiri

de Redacția Jurnalul    |    22 Noi 2022   •   17:06

Danemarca a terminat la egalitate meciul cu Tunisia, scor 0-0, în cadrul grupei D de la Cupa Mondială din Qatar.

În prelungiri, tunisianul Meriah a atins mingea cu mâna în careu, arbitrul Arturo Ramos a fost chemat la margine pentru a revedea momentul, dar n-a acordat penalty, astfel că partida s-a încheiat fără goluri.

Danemarca: Schmeichel - Andersen, Kjaer, Christensen - Kristensen, Hojbjerg, Delaney, Eriksen, Maehle - Olsen, Dolberg
Selecționer: Kasper Hjulmand

Tunisia: Dahmen - Talbi, Bronn, Meriah - Drager, Laidouni, Skhiri, Abdi - Slimane, Jebali, Msakni
Selecționer: Jalel Kadri