Jurnalul.ro Sport Fotbal international Ploaie de goluri în Europa League. Manchester United, la un minut de un rezultat șocant

14 Oct 2022   •   06:30

Europa League. Manchester United a înscris golul victoriei în minutele de prelungire, iar Trabzonspor a spulberat-o pe AS Monaco.

Rezultate înregistrate joi în meciurile din Europa League:

Grupa A: PSV Eindhoven – FC Zurich 5-0 (Gutierrez 10, Veerman 15, 55, Sangare 35, El Ghazi 84);

Grupa C: Ludogoreţ - HJK Helsinki 2-0 (Gropper 39, Rick 64);

Grupa D: Union Berlin – Malmo 1-0 (Knoche 89 penalti);

Grupa E: Real Sociedad – Sheriff Tiraspol 3-0 (Sorloth 45+1, Rico 66, Navarro 81);

Grupa E: Manchester United – Omonia Nicosia 1-0 (McTominay 90+3);

Grupa F: Lazio Roma – Sturm Graz 2-2 (Immobile 45 penalti, Pedro Rodriguez 71 / Boving 56. 83);

Grupa H: Trabzonspor – AS Monaco 4-0 (Sarr 44 autogol, Vitor Hugo 48, Bardhi 57, Trezeguet 69);

Grupa H: Ferencvaros – Steaua Roşie Belgrad 2-1 (Zachariassen 23, Mmaee 61 / S. Mitrovic 55).