Jurnalul.ro Sport Fotbal international Steaua - Vardar 3:0. Debut perfect al Stelei în noul sezon al Ligii Campionilor

Steaua - Vardar 3:0. Debut perfect al Stelei în noul sezon al Ligii Campionilor

16 Iul 2013   •   22:49
Sursa foto: gsp.ro

STEAUA Bucureşti a întâlnit pe VARDAR Skopje în prima manşă a turului 2 preliminar al Ligii Campionilor. Meciul s-a disputat pe Arena Naţională.

Steliştii au dominat-o autoritar pe Vardar Skopje şi ocaziile la poarta lui Pavlovici au început să apară încă din startul partidei. Nikolici nu s-a lipit la gol şi a ratat două ocazii mari, dar Tănase a deschis scorul cînd  meciul nu trecuse de primul sfert de oră. Imediat, Pintilii a majorat diferenţa cu o lovitură de cap din interiorul careului, iar finalul reprizei a mai adus un gol. Popa a şutat în bară, mingea l-a lovit pe Pavlovici în spate şi s-a scurs agonizant în plasa porţii. Repriza a doua nu a schimbat nimic pe tabelă, chiar dacă ocaziile la poarta lui Pavlovici au continuat să apară. Tatu, Iancu şi Piovaccari au fost responsabili cu ratările din tabăra roş-albastră.

Steaua este ca şi calificată în turul al treilea preliminar după acest succes. Returul este programat pe 23 iulie, în Macedonia.