Jurnalul.ro Sport GLORIA - APULUM 6-1 / Ca-n tenis!

GLORIA - APULUM 6-1 / Ca-n tenis!

02 Oct 2004   •   00:00

Meciul de la Bistrita a fost o demonstratie de forta a gazdelor, care si-au asigurat un avantaj confortabil inca inainte de pauza.

Au fost mai intai doua lovituri libere, transformate de Coroian si Costin, ultimul profitand si de greseala portarului Cotora. Geniul lui Coroian a mai iesit o data in evidenta in prima repriza, la pasa excelenta servita lui Negrean. Pana la golul oaspetilor, venit dupa o greseala a lui D. Sanmartean, Coroian a mai marcat o data dupa o lovitura libera. Iar timpul ramas pana la finalul meciului le-a fost suficient gazdelor pentru a mai puncta inca de doua ori, in urma unor actiuni de contraatac, fixand un scor aidoma unui set la tenis. (Lucian Dobrater)

• Gloria - Apulum 6-1
    Coroian (’20, ’51), Costin (’35), Negrean (’39), Iftodi (’85), Peres (’90)/Balauru (’61)

ETAPA A 10-A

• Sambata, 16 octombrie: "Poli" Iasi - CFR Cluj (15:00, Telesport), Sportul - FC National (15:00, TVR 2), "U" Craiova - "Poli" AEK (18:00, National TV), Farul - FCM Bacau (19:00, Telesport), Dinamo - Gloria (20:15, Antena 1).
  • Duminica, 17 octombrie: Apulum - Rapid (15:00, National TV), FC Arges - FC Brasov (15:00, Telesport), Steaua - Otelul (20:15, TVR 1)

DIVIZIA B - ETAPA A 7-A

Azi, ora 11:00 / Derby la Otopeni

Seria I Ceahlaul - Altay Constanta, FCM Targoviste - Precizia Sacele, Midia Navodari - Unirea Focsani, Gloria Buzau - Petrolul Moinesti, FC Vaslui - Laminorul Roman, "Poli" Timisoara - FC Botosani, Callatis Mangalia - Dunarea Galati, Ghimbav Brasov - Dacia Braila. Clasament: 1. Dacia Braila 11p, 2. FC Vaslui 11p, 3. Precizia Sacele 11p.

Seria a II-a International Pitesti - Pandurii Tg. Jiu, Juventus - Rulmentul Alexandria, Dacia Mioveni - Unirea Urziceni, CS Otopeni - Dinamo II, Rapid II - Building Vanju Mare, FC Sibiu - Minerul Motru, FC Caracal - Inter Gaz, Oltul Slatina - Petrolul Ploiesti. Clasament: 1. Petrolul Ploiesti 15p, 2. FC Sibiu 15p, 3. CS Otopeni 13p.

Seria a III-a Oasul Negresti - "U" Cluj, UT Arad - Armatura Zalau, Jiul Petrosani - Corvinul Hunedoara, CS Deva - IS Campia Turzii, Gaz Metan - Liberty Salonta, Unirea Dej - FC Oradea, Olimpia Satu-Mare - ACU Arad, Tricotaje Ineu - Unirea Sannicolau Mare. Clasament: 1. Jiul Petrosani 13p, 2. IS Campia Turzii 13p, 3. Gaz Metan Medias 13p.