Jurnalul.ro Sport Marica a regăsit drumul spre gol

Marica a regăsit drumul spre gol

de Dragos Stoica    |    28 Noi 2007   •   00:00

După ce in weekendul trecut a marcat primul său gol pentru VfB Stuttgart, Ciprian Marica a inscris pentru nemţi şi in Liga Campionilor, aducănd practic victoria echipei sale in meciul cu Glasgow Rangers, scor 3-2 (1-1), in cea de-a cincea etapă a grupei E.

LIGA CAMPIONILOR

După ce in weekendul trecut a marcat primul său gol pentru VfB Stuttgart, Ciprian Marica a inscris pentru nemţi şi in Liga Campionilor, aducănd practic victoria echipei sale in meciul cu Glasgow Rangers, scor 3-2 (1-1), in cea de-a cincea etapă a grupei E. Marica a fost integralist şi a inscris golul victoriei, in minutul 85. Celelalte goluri ale invingătorilor au fost marcate de Cacau ('45+2) şi Pardo ('62), in timp ce pentru scoţieni au inscris Adam ('27) şi B. Ferguson ('70). VfB Stuttgart se află la primele puncte in actuala ediţie a Ligii Campionilor, dar nu mai are şanse de calificare nici măcar in Cupa UEFA. In celălalt meci al grupei E, Barcelona a terminat la egalitate, in deplasare, scor 2-2 (1-1), cu Olympique Lyon şi s-a calificat in optimile de finală. Golurile Barcelonei au fost marcate de Iniesta ('3) şi Messi ('58 - penalty), in timp ce pentru Lyon a inscris Juninho, in minutele 7 şi 80 (lovitură de la 11 metri).