Jurnalul.ro Sport Turcia - Hagi, peste Pancu

Turcia - Hagi, peste Pancu

06 Mar 2005   •   00:00

Galatasaray, formatia antrenata de Gica Hagi , a reusit sa invinga cu 1-0, pe teren propriu, pe Besiktas, echipa lui Daniel Pancu.

Galata, care a inscris singurul gol al meciului prin Hakan Sukur (’53), a jucat in inferioritate numerica din minutul ’64. La oaspeti, Pancu a fost titular si a jucat pana in minutul ’63. "Este una dintre cele mai fericite zile din viata mea", a spus dupa meci tehnicianul roman, care si-a laudat elevii: "Pe teren s-a vazut o singura echipa. Aveam foarte multa nevoie de aceasta victorie si imi pare bine ca am ramas in lupta pentru titlu". "Hagi, regele derbiurilor" a titrat cotidianul Turkiye, care a adaugat ca Galatasaray nu a fost invinsa in nici unul dintre cele 11 meciuri din campionat disputate pe teren propriu in acest sezon.