Nelu Tătaru, despre demisiile medicilor din Arad: Avem un personal medical cu un moral relativ scăzut
Ministrul Sănătății, despre testarea bucureştenilor: Se poate, în măsura în care şi-o asumă Primăria Capitalei
Tătaru, despre scenariul în care se va trece de 2.000 de cazuri: Medicii cu simptome ușoare,la spital
Ludovic Orban: Vineri dimineață voi avea o discuție cu Nelu Tătaru pentru a adopta un nou set de măsuri în domeniul sănătății
Decretul privind numirea lui Nelu Tătaru în funcția de ministru al Sănătății, publicat în Monitorul Oficial