Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga 1: Steaua Bucureşti - Astra Giurgiu 0 -1. Gol in ultima secunda

Liga 1: Steaua Bucureşti - Astra Giurgiu 0 -1. Gol in ultima secunda

29 Noi 2015   •   22:26

Astra a cîștigat în ultimul minut partida cu Steaua de la Pitești, scor 1-0, grație unui gol marcat în ultimul minut de Găman.

Campioana a controlat cam tot jocul, însă a pierdut meciul în urma unei faze fixe din ultimul minut.

Astra ajunge la 40 de puncte după 19 etape, cu 10 peste Steaua, care e abia a 4-a. Roș-albaștrii au pierdut 3 dintre ultimele 4 jocuri. Viitorul și Pandurii sînt pe locurile 2 și 3, cu 36 de puncte.

Echipele de start:

Steaua: Niță - Papp, Varela (cpt), Carp, Toșca - Breeveld, Filip - Popa, Stanciu, Hamroun - Chipciu

Rezerve: Cojocaru - Rapa, Tade, Guilherme, Tudorie, Alcenat, Tahar.

Astra: Lung jr - Enache, Găman, Geraldo, Morais - Boubacar, Teixeira - Boldrin, Budescu, De Amorim - Alibec