Jurnalul.ro Sport Braşovul, la un pas de fericire

Braşovul, la un pas de fericire

24 Mai 2008   •   00:00

Handbal - Finala cupei cupelor
Echipa feminină Rulmentul Braşov susţine în această după-amiază, de la ora 17:15 (în direct la Sport.ro), cel mai important examen din istoria sa, şi anume manşa secundă a finalei Cupei Cupelor, împotriva norvegiencelor de la Larvik. În tur, scandinavele au cîştigat cu scorul de 25-21, astfel că elevele Marianei Tîrcă au nevoie de o victorie de la cinci goluri în sus pentru a-şi adjudeca trofeul.

Echipa feminină Rulmentul Braşov susţine în această după-amiază, de la ora 17:15 (în direct la Sport.ro), cel mai important examen din istoria sa, şi anume manşa secundă a finalei Cupei Cupelor, împotriva norvegiencelor de la Larvik. În tur, scandinavele au cîştigat cu scorul de 25-21, astfel că elevele Marianei Tîrcă au nevoie de o victorie de la cinci goluri în sus pentru a-şi adjudeca trofeul. “În Norvegia am simţit exact felul în care se apără ele şi acum trebuie doar să speculăm greşelile lor din defensivă. Putem face acest lucru, dar e nevoie de o concentrare foarte mare şi de cât mai puţine greşeli. Personal, îmi este greu să cred că fetele pot face două meciuri slabe la rînd. Am încredere că au înţeles că sunt la doar un pas de Cupa Cupelor”, a spus antrenoarea. La meci şi-a anunţat prezenţa şi preşedintele Traian Băsescu. Anul trecut, acesta a fost în tribună la returul finalei aceleiaşi competiţii, dintre Oltchim şi Byasen Trondheim, purtîndu-le noroc vîlcencelor, care au cîştigat trofeul.