Capitanul Tibi Balan a marcat ambele goluri prin care bucurestenii au luat cele trei puncte la Bacau, dar egalarea a survenit dintr-un penalty vazut doar de arbitrul brasovean.
Sportul continua sa socheze in actuala editie de campionat, formatia din Regie batandu-se pentru titlul de campioana cu numai trei etape inaintea finisului.
SUSTINUTI DE GIOVANNI?
|
Conform unor zvonuri tot mai insistente, fostul impresar Ioan Becali ii da des tarcoale lui Vasile Siman, incercand sa-l convinga pe patronul Sportului de utilitatea unei eventuale colaborari. Ramas fara intrare la restul echipelor din Bucuresti, Giovanni ar viza postul de presedinte al Sportului, fiind interesat in primul rand de potentialul urias de vanzare al jucatorilor din Regie. In acest sens, se pare ca Ioan Becali ii va recompensa din propriul buzunar pe jucatori in cazul in care acestia vor cuceri titlul de campioni.
|