Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga I: CFR Cluj - FC Voluntari 2-0

Liga I: CFR Cluj - FC Voluntari 2-0

31 Iul 2015   •   21:53

CFR Cluj a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 2-0 (1-0), vineri, pe teren propriu, în primul meci din etapa a 4-a a Ligii I la fotbal.

Clujenii au deschis scorul cu patru minute înainte de pauză, prin Petrucci, cu o lovitură de cap, şi şi-au mărit avantajul în minutul 57, când Păun a transformat un penalty, contestat de oaspeţi.

CFR Cluj are două victorii şi două egaluri în actualul campionat, având 2 puncte, din cauza penalizării cu 6 puncte cu care a fost sancţionată.

FC Voluntari a suferit prima înfrângere în Liga I, după trei egaluri, şi a rămas cu 3 puncte.

FC CFR 1907 Cluj-Napoca - FC Voluntari 2-0 (1-0), stadion "Dr. Constantin Rădulescu" - Cluj- Napoca
Au marcat: Davide Petrucci (41), Alexandru Păun (57 penalty)
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Valentin Avram (Bucureşti), Stelian Slabu (Braşov); arbitru de rezervă: Flavius Alin Roşu (Timişoara)
Observatori: Eduard Dumitrescu (Piteşti) - CCA, Ion Craiu (Bucureşti) - LPF