Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Rapid pierde în fața lui Sepsi și rămâne cu un singur punct din nouă meciuri în play-off

de Redacția Jurnalul    |    10 Mai 2024   •   23:07

Rapid a fost învinsă cu 3-2 (3-1) de Sepsi Sfântu Gheorghe, în deplasare, vineri seară, în etapa a noua din play-off-ul Superligii de fotbal. Cu opt înfrîngeri și un egal, Rapidul râmâne pe ultimul loc, 6, în play-of. E singura echipă fără victorie în această fază a competiției.

O nouă înfrângere pentru Rapid București, a opta din play-off, din nouă partide, s-a înregistrat vineri seară pe terenul lui Sepsi. Rapid a fost învinsă cu 3-2 și va termina play-off-ul pe ultimul loc, 6.

Rapid a deschis scorul în minutul 17, prin Petrila. Sepsi a egalat în minutul 21, prin Debelijuh, care a făcut dubla în minutul 39. Sepsi a mai marcat o dată până la pauză, prin Alimi.

În repriza a doua Rapid a ratat un penalty, prin Rrahmani în minutul 54. A înscris golul 2 prin Burmaz, în minutul 63, dar partida s-a terminat cu victoria lui Sepsi, 3-2.