Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Superliga de fotbal: Farul a învins Sepsi în deplasare cu un gol înscris aproape de finalul meciului

de Redacția Jurnalul    |    19 Feb 2024   •   20:16
Sursa foto: FB Farul Constanța

Farul Constanța a învins Sepsi Sf.Gheorghe în deplasare cu un gol înscris aproape de finalul meciului. Partida s-a disputat luni și a făcut parte din etapa a 26-a a Superligii de fotbal.

Oaspeții s-au impus cu 1-0. Mijlocașul constănțenilor, Constantin Grameni, a înscris în minutul 87. În minutul 51 au înscris și gazdele, dar golul a fost anulat pentru o poziție de ofsaid după consultarea sistemului VAR.

Echipa lui Gheorghe Hagi a urcat o poziție în clasamentul Superligii până pe locul 4. Farul are 40 de puncte și este aproape de calificarea în play off-ul campionatului național. Sepsi, însă, rămâne pe locul 9 cu 33 de puncte.

Tot luni este programată ultima partidă a etapei a 26-a. Este vorba despre meciul U Cluj-FCSB care va începe la ora 20.30.