Jurnalul.ro Sport Fotbal international Cu Tătărușanu titular, AC Milan învinsă de Arsenal într-un amical jucat în Dubai

de Redacția Jurnalul    |    13 Dec 2022   •   21:30

Arsenal și AC Milan au jucat marți un meci amical, în cadrul Dubai Super Cup, competiție desfășurată pe Al Maktoum Stadium și la care mai participă Liverpool și Olympique Lyon. Tătărușanu a fost titular la italieni, care au fost învinși cu scorul de 2-1.

Pentru „tunari” a marcat Odegaard, în minutul 21, un gol frumos din lovitură liberă, pentru 1-0, avantajul fiind dublat peste 20 de minute de Nelson, din pasa lui Vieira.

Milan a redus din handicap prin englezul Fikayo Tomori, care a valorificat o centrare a lui Sandro Tonali.

În cadrul aceluiași turneu, Arsenal a învins joia trecută pe Olympique Lyon cu 3-0, în timp ce AC Milan va juca cu Liverpool vineri.