Jurnalul.ro Sport Fotbal international Conference League. Calificare de infarct pentru FCSB. Șase goluri și un cartonaș roșu

28 Iul 2022   •   22:35

FCSB s-a calificat joi seara în turul 3 preliminar din Conference League, după ce a trecut pe Arena Națională cu 4-2 de formația Saburtalo Tbilisi din Georgia.

La scorul de 2-0 pentru FCSB, după golurile marcate de Dawa și Edjouma, oaspeții au egalat prin reușitele lui Goshteliani și Tabatadze.

FCSB revine în avantaj după doar două minute prin golul lui Coman, iar în minutul 87 Radunovic transformă un penalty și stabilește scorul final, 4-2.

În tur, georgienii s-au impus cu 1-0. Cu scorul general de 4-3, FCSB se califică în turul 3 preliminar din Conference League.