Jurnalul.ro Sport Fotbal international Lionel Messi a revenit pe lista marcatorilor pentru Inter Miami în înfrângerea cu Atlanta United

de Redacția Jurnalul    |    30 Mai 2024   •   11:30

Lionel Messi a marcat miercuri seară al 11-lea său gol în sezonul din MLS, cu un șut pe jos în înfrângerea cu Atlanta United.

Argentinianul a șutat cu piciorul stâng, din prima, găsind colțul de jos al porții. Acesta a fost al 11-lea său gol în sezonul actual al Major League Soccer.

Golul argentinianului i-a readus în meci pe cei de la Inter Miami în repriza secundă, făcând 2-1 în minutul 62. Anterior, primiseră două goluri, ambele fiind șuturi din afara careului ale internaționalului georgian Saba Lobzhanidze.

Totuși, Herons nu au putut riposta, Jamal Thiare marcând pentru 3-1 și aducând victoria pentru Atlanta.

Heronii întâlnesc pe St. Louis CITY SC sâmbătă seara, pe Chase Stadium.