Jurnalul.ro Sport Fotbal international Manchester United s-a calificat în finala Cupei Ligii

Manchester United s-a calificat în finala Cupei Ligii

de Redacția Jurnalul    |    02 Feb 2023   •   09:30

Manchester United a jucat fără emoții semifinala Cupei Ligii cu Nottingham Forest, după ce în tur s-a impus cu 3-0. Erick den Hag a jucat cu câteva rezerve, dar a trimis în teren și titularii de drept, pentru a câștiga cu 2-0, scorul fiind deschis de Martial, revenit după o accidentare.

Ambele pase de gol au fost date de Rashford, intrat în repriza a doua în locul lui Garnacho. Martial, venit și el de pe bancă, a deschis scorul în minutul 73, pentru ca peste doar 3 minute, Fred să dubleze avantajul în meci și să ducă scorul la general la 5-0.

Diavolii roșii vor întâlni în finala de pe wembley, de pe 26 februarie, pe Newcastle, calificată la rândul ei după ce a eliminat pe Sothampton.