Jurnalul.ro Sport Fotbal international România a învins Lituania cu 3-1

România a învins Lituania cu 3-1

de Redacția Jurnalul    |    09 Sep 2024   •   23:43

Naționala de fotbal a României a învins în această seară Lituania, cu scorul 3-1.

Partida a contat pentru etapa a 2-a a grupei de Nations League.

Potrivit Antena Sport, tricolorii au început excelent partida cu Lituania. Valentin Mihăilă a deschis scorul în minutul 4. Mai apoi, Kucys a restabilit egalitatea, în minutul 34. Răzvan Marin a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 87, iar scorul final a fost stabilit de Mitriță, în minutul 90

Ianis Hagi a fost decisiv în România – Lituania! La fel ca în meciul cu Slovacia de la EURO 2024, fiul lui Gică Hagi a reuşit să scoată o lovitură de la 11 metri.

În minutul 84 al partidei, Ianis Hagi a căzut în careu în urma unui contact cu un adversar. Centralul a decis, după consultarea VAR, că a fost lovitură de la 11 metri.