Jurnalul.ro Sport Rapid - Gloria 4 - 0 / Victorie fara public

Rapid - Gloria 4 - 0 / Victorie fara public

de Dragos Stoica    |    13 Oct 2006   •   00:00
Rapid  -  Gloria 4 - 0 / Victorie fara public

Rapid a ajuns aseara pe locul 5 al clasamentului Ligii I, la doua puncte de Steaua, elevii lui Razvan Lucescu trecand usor de Gloria Bistrita, cu scorul de 4-0 (2-0).

SINGURI. In fata unor tribune goale, din cauza suspendarii dictate in urma comportamentului suporterilor la meciul disputat cu Dinamo, giulestenii s-au simtit in elementul lor, neavand probleme in a se impune contra formatiei antrenate de Ioan Ovidiu Sabau. "Centralul" Silviu Bogdan i-a lasat pe oaspeti in inferioritate, eliminandu-l pe Sepsi dupa faultul in careu asupra lui Buga. Dupa penalty-ul transformat sigur de Badoi (’14), gazdele au scapat usor in minutul 18, cand Maftei a vazut doar "galben", desi l-a faultat pe Zaharia in pozitie de ultim aparator. Apoi a venit recitalul veteranului Moldovan, care a marcat de doua ori (’37, ’56), pentru ca tabela sa fie inchisa de Buga in minutul 67. (Dragos Stoica)