Jurnalul.ro Sport Sporturi CSM București a câștigat Cupa României, realizând tripla

CSM București a câștigat Cupa României, realizând tripla

21 Mai 2016   •   22:12

Echipa CSM Bucureşti a câştigat Cupa României la handbal feminin, învingând cu scorul de 32-24 formaţia HCM Roman, sâmbătă, în finală turneului Final 4 găzduit de Sala Polivalentă din Cluj-Napoca.

În meciul pentru locul 3, HCM Baia Mare a dispus cu 34-25 de Dunărea Brăila.

Vineri, în semifinale, CSM Bucureşti s-a impus la limit, cu 26-25, în faţa deţinătoarei trofeului, HCM Baia Mare, în timp ce HCM Roman a învins-o clar pe HC Dunărea Brăila, cu scorul de 27-20 (12-13).

CSM Bucureşti, aflată la ultimul său meci cu danezul Kim Rasmussen la timonă, a reuşit o triplă istorică în acest sezon, cucerind titlul naţional, Liga Campionilor şi Cupa României.

Sursa: AGERPRES