Jurnalul.ro Sport Sporturi Victorie clară pentru CSM București în Liga Campionilor

Victorie clară pentru CSM București în Liga Campionilor

06 Feb 2022   •   20:18

Echipa de handbal feminin CSM București a câștigat duminică partida cu RK Podravka, constând pentru etapa a 12-a, a Gupei B, din Liga Campionilor. Bucureștencele s-au impus cu 29-21 (19-10).

CSM București nu a avut nici o problemă în a trece de echipa croată. După o primă repriză în care și-a asigurat un avantaj de 9 goluri, echipa lui Adi Vasile a jucat în partea a doua cu garnitura secundă, antrenorul naționalei dând minute bune și jucătoarelor mai tinere din echipă.

După 12 meciuri jucate în grupă, CSM București ocupă poziția a 5-a, cu 14 puncte, și mai are de jucat două meciuri, cu Rostov-Don, în deplasare, pe 12 februarie, și cu Esbjerg, acasă, pe 20 februarie.

Tigroaicele sunt calificate în optimile de finală, indiferent de rezultatele ultimelor 2 etape și au doar șanse teoretice de atrece direct în sferturi.

(sursa: Mediafax)