Steaua Rosie Belgrad a sarbatorit cucerirea celui de-al 24-lea titlu, in fata propriilor suporteri, dupa ce a invins cu 3-1 pe Vojvodina Novi Sad, in ultimul meci de acasa din acest sezon. In plus, elevii lui Walter Zenga au reusit sa termine campionatul cu un parcurs perfect pe teren propriu: 15 victorii din tot atatea meciuri.
FIESTA. 40.000 de fani au aprins torte inainte si dupa partida de miercuri, iar jucatorii cu fetele si parul vopsite in culorile ros-albe au salutat si au aratat trofeul suporterilor. "A fost o sarbatoare magnifica si sunt bucuros ca am devenit o parte din istoria mareata a acestui club", a spus tehnicianul italian la finalul intalnirii cu Vojvodina. Zenga a adaugat ca titlul de campioana se datoreaza "efortului colectiv": "Jucatorii au ajuns la maturitate si au invatat sa gandeasca si sa lucreze ca o echipa. Sunt foarte mandru de ei si de performantele lor".